92 İnegöllü karantinaya alındı

Sağlık Bakanlığı tarafından Umre ibadetinin ardından ülkemize dönen 10 bin kişinin karantinaya aldığı açıklanmıştı. Yapılan açıklamanın ardından gözler İnegöl’e dönerken, İnegöl’deki turizm şirketleri ve farklı illerdeki turizm şirketleri ile Umreden...

Sağlık Bakanlığı tarafından Umre ibadetinin ardından ülkemize dönen 10 bin kişinin karantinaya aldığı açıklanmıştı. Yapılan açıklamanın ardından gözler İnegöl’e dönerken, İnegöl’deki turizm şirketleri ve farklı illerdeki turizm şirketleri ile Umreden dönen toplam 92 İnegöllünün karantinaya alındığı açıklandı.

 

Sağlık Bakanlı Fahrettin Koca tarafından yapılan açıklamaya göre, Arabistan’dan ülkemize dönen toplam 10 bin kişi Ankara ve Konya’daki yurtlarda karantinaya alındı.

 

Gelen bu haberlerin ardından gözler İnegöl’e döndü. Edinilen bilgilere göre İnegöl’deki turizm şirketleri ve farklı illerdeki turizm şirketleri ile Umreden dönen toplam 92 İnegöllünün de karantinaya alındığı açıklandı.

 

Bu sayının daha da fazla olabileceği de öğrenildi.


ABD’den Türkiye’ye malzeme takası teklifi

Vatandaşına maske yetiştiremeyen ABD, Türkiye’den istediği 81 tıbbi ürünü, takas yöntemiyle almayı teklif etti.

Koronavirüs ekonomileri çökertti Marshall Planı istediler

Koronavirüs salgını Avrupa’da sağlık sistemiyle birlikte ekonomileri de yıkıyor. İspanya Başbakanı Sanchez ve AB Komisyonu Başkanı Leyen, Avrupa'nın 2. Dünya Savaşı sonrasındaki Marshall Planı’na benzer bir yardım planına ihtiyacı olduğunu söyledi.

Sağlık Bakanlığı, Illere Göre Vefat Sayılarını Açıkladı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu Toplantısı sonrası ilk kez il bazlı ölüm sayılarının yer aldığı haritayı paylaştı. İstanbul can kaybının en çok olduğu il olurken, Adana, Sakarya,Kocaeli, Kayseri,Bursa ve Konya'daki ölü sayısı da dikkat çekti.