"Canla başla çalışacağız"

AK Parti İnegöl İlçe Başkanı Mustafa Durmuş, göreve gelmesinin adından ilk açıklamasını gerçekleştirdi. Durmuş, yeni yönetimin oluşması ile canla başla çalışacaklarını ifade etti.

Mustafa Durmuş, yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi: Öncelikle tüm dünyayı etkisi altına alan Korona virüsü salgını sebebi ile zor bir süreçten geçtiğimiz şu günlerde yaşamını yitiren tüm vatandaşlarımıza Cenab-ı Allah (C.C)’dan rahmet, tedavi sürecinde olan hastalarımıza acil şifalar diliyorum. Bu zorlu süreçte Devlet-Millet dayanışmasının en büyük örneklerinden birinin sergilendiği ülkemizde, en ön safta özveri ile görev yapan sağlık çalışanlarımız başta olmak üzere tüm özel ve kamu çalışanlarımıza şükranlarımızı sunuyorum. Gerek dünyada gerekse ülkemizde oluşan olağanüstü kamu sağlığı tehdidi, sizlerinde malumu üzerine sıkı tedbirler almayı zorunlu kılmıştır. Bu sebeple hükümetimizin aldığı tedbir kararları doğrultusunda birçok organizasyon ertelenmiş ve salgın ile mücadele derinleştirilmiştir. Partimizde yapılması planlanan ve demokrasi şöleni olarak adlandırdığımız, en üst yönetiminden en alt kademeye kadar teşkilatımız ile kucaklaştığımız il ve ilçe kongrelerimizin bu tedbirler kapsamında ertelenmesiyle Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde milletimiz için çıktığımız bu kutlu yürüyüşte kararlılık ile yürümeye devam etmesi esasına bağlı kalınarak, nöbet değişimlerinin devam etmesi Genel Merkezimiz tarafından kararlaştırılmıştır. Bizlerde, bizden önceki yönetimlerimiz gibi, dur durak bilmeden, gerek şehrimiz, gerekse milletimiz için AK Parti çatısı altında halkımıza hizmet yürüyüşümüze devam edeceğiz. Şehrimiz için necip milletimizin geçmişten günümüze tüm değerlerine saygı ve muhabbet hisleri ile bağlı yeni yönetim kurulumuzla canla başla çalışacağız. Bu vesile ile çok kıymetli önceki dönem İlçe Başkanımız Sayın Mustafa Ersan başta olmak üzere tüm İlçe Yönetim kurulu arkadaşlarımıza yapmış oldukları hizmetlerden dolayı şükranlarımı sunuyorum. Son olarak bu çetin düşmana karşı amansız mücadeleden zafer ile çıkacağımıza olan inancım ile kıymetli halkımıza Cenab-ı Allah (C.C) ‘dan sağlıklı günler


ABD’den Türkiye’ye malzeme takası teklifi

Vatandaşına maske yetiştiremeyen ABD, Türkiye’den istediği 81 tıbbi ürünü, takas yöntemiyle almayı teklif etti.

Koronavirüs ekonomileri çökertti Marshall Planı istediler

Koronavirüs salgını Avrupa’da sağlık sistemiyle birlikte ekonomileri de yıkıyor. İspanya Başbakanı Sanchez ve AB Komisyonu Başkanı Leyen, Avrupa'nın 2. Dünya Savaşı sonrasındaki Marshall Planı’na benzer bir yardım planına ihtiyacı olduğunu söyledi.

Sağlık Bakanlığı, Illere Göre Vefat Sayılarını Açıkladı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu Toplantısı sonrası ilk kez il bazlı ölüm sayılarının yer aldığı haritayı paylaştı. İstanbul can kaybının en çok olduğu il olurken, Adana, Sakarya,Kocaeli, Kayseri,Bursa ve Konya'daki ölü sayısı da dikkat çekti.

'

'

'

'