ÇEVİK KUVVET EKİPLERİ İNEGÖL’E GELDİ

Koıronavirüs önlemleri kapsamında vatandaşların salgından daha az etkilenmesi için denetim alanlarının genişletilmesi amacı ile Çevik Kuvvet Ekipleri İnegöl’e geldi.

Dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs tedbirleri kapsamda önemler genişletiliyor. İnegöl’de denetimlerin daha geniş alanlarda yapılması için Çevik Kuvvet Ekipleri İnegöl’e geldi.

 

İHBARLARIN ARDI ARKASI KESİLMİYOR

Öte yandan 65 yaş üstü ve 20 yaş altının sokağa çıkış yasağı sürerken, yasaklara itibar etmeyen vatandaşların sokağa çıkması ile İnegöl Emniyet Müdürlüğüne de sürekli ihbarlar gelir. Ekipler ihbarları değerlendirerek önce vatandaşları uyarıyor, uyarıları dikkate almayanlara ise cezai işlem uygulanıyor.

 


ABD’den Türkiye’ye malzeme takası teklifi

Vatandaşına maske yetiştiremeyen ABD, Türkiye’den istediği 81 tıbbi ürünü, takas yöntemiyle almayı teklif etti.

Koronavirüs ekonomileri çökertti Marshall Planı istediler

Koronavirüs salgını Avrupa’da sağlık sistemiyle birlikte ekonomileri de yıkıyor. İspanya Başbakanı Sanchez ve AB Komisyonu Başkanı Leyen, Avrupa'nın 2. Dünya Savaşı sonrasındaki Marshall Planı’na benzer bir yardım planına ihtiyacı olduğunu söyledi.

Sağlık Bakanlığı, Illere Göre Vefat Sayılarını Açıkladı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu Toplantısı sonrası ilk kez il bazlı ölüm sayılarının yer aldığı haritayı paylaştı. İstanbul can kaybının en çok olduğu il olurken, Adana, Sakarya,Kocaeli, Kayseri,Bursa ve Konya'daki ölü sayısı da dikkat çekti.

'

'

'

'