CUMHURİYET COŞKUSU TÜM ŞEHRİ SARDI

İnegöl Belediyesi Kültür Sanat Otobüsü, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramında sokağa inerek cumhuriyet coşkusunu şehrin tüm sokaklarına taşıdı.

İnegöl Belediyesi, pandemi nedeniyle kalabalık törenlerle kutlanamayan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını Kültür Sanat Otobüsü ile tüm şehre taşıdı. Cumhuriyet Bayramının yaşaması ve yaşatılması adına meydanlarda coşkulu törenler yapılamayınca, coşku dolu otobüs şehrin sokaklarına 29 Ekim heyecanını taşıdı.

 

Cumhuriyet coşkusunu yaşatan marşlar, şarkılar ve beraberinde üzeri açık otobüste ellerinde bayraklarla ilçe halkını selamlayan İnegöl Belediyesi halk dansları ekibi üyeleri, vatandaşların da alkışları eşliğinde yoğun ilgiyle karşılandı. 14.00’da İnegöl Belediyesi önünden hareket eden kültür sanat otobüsü, eskortlar eşliğinde sirenler ve marşlarla Park Caddesi üzerinden başladığı turunu akşam saatlerine kadar şehrin ana arterleri başta olmak üzere farklı bölgelerde sürdürdü. Görenlerin alkışlarla eşlik ettiği otobüs, saatlerce cadde ve sokakları gezerek 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı coşkusunu tüm şehre yaşattı.

 

Tur sırasında Belediye Başkanı Alper Taban’ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajı da ilçe halkıyla paylaşıldı. Öte yandan, İnegöl Belediyesi Doğa Sporları ve Turizm Merkezi (DOSTUM) bisiklet takımı da konvoya bisikletleriyle katılarak renk kattılar.

 

KURUM BÜLTENİ


ABD’den Türkiye’ye malzeme takası teklifi

Vatandaşına maske yetiştiremeyen ABD, Türkiye’den istediği 81 tıbbi ürünü, takas yöntemiyle almayı teklif etti.

Koronavirüs ekonomileri çökertti Marshall Planı istediler

Koronavirüs salgını Avrupa’da sağlık sistemiyle birlikte ekonomileri de yıkıyor. İspanya Başbakanı Sanchez ve AB Komisyonu Başkanı Leyen, Avrupa'nın 2. Dünya Savaşı sonrasındaki Marshall Planı’na benzer bir yardım planına ihtiyacı olduğunu söyledi.

Sağlık Bakanlığı, Illere Göre Vefat Sayılarını Açıkladı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu Toplantısı sonrası ilk kez il bazlı ölüm sayılarının yer aldığı haritayı paylaştı. İstanbul can kaybının en çok olduğu il olurken, Adana, Sakarya,Kocaeli, Kayseri,Bursa ve Konya'daki ölü sayısı da dikkat çekti.

CUMHURİYET COŞKUSU TÜM ŞEHRİ SARDI

“Dünya 5’ten küçüktür”

Aytekin torun virüse yakalandı

“Dünya medyası her zaman Ermenistan’ın yaptıklarına göz yumuyor”

Zihinsel engelli genç, kapalı spor salonunu savaş alanın çevirdi

İnegöl'de mahalle sakinleri hırsızı yakalayıp polise teslim etti

NEŞE AİLESİNİN ACI GÜNÜ