“Dünya medyası her zaman Ermenistan’ın yaptıklarına göz yumuyor”

İnegöl’de çeşitli ziyaretler gerçekleştiren Dünya Azerbaycanlılar Platformu Başkanı Samir İskenderoğlu, Azerbaycan’ın devam eden operasyonları ile ilgili açıklamalarda bulundu.

İnegöl’de çeşitli ziyaretler gerçekleştiren Dünya Azerbaycanlılar Platformu Başkanı Samir İskenderoğlu, Azerbaycan’ın devam eden operasyonları ile ilgili açıklamalarda bulunarak, “Dünya medyası her zaman Ermenistan’ın yaptıklarına göz yumuyor. Ermenilerin yaptıklarını kayda almıyor, görmezden geliyor” dedi.

 

 

Azerbaycan Gence Gülistan Kimsesiz Çocuklar ve Kadınlar Derneği Başkanı Vefa Aktuz ve Dünya Azerbaycanlılar Platformu Başkanı Samir İskenderoğlu, İnegöl’de bir dizi ziyaret gerçekleştirdi.

 

Abdulhamid Han Kültür ve Eğitim Derneğinde gerçekleşen ilk ziyarette açıklamalarda bulunan Abdulhamid Han Kültür ve Eğitim Derneği Başkanı Turgay Yazıcı, şu ifadeleri kullandı:

 

“Tek millet iki devlet dediğimiz Azerbaycanlı kardeşlerimizin biz her daim yanındayız, her zaman destekliyoruz. Azerbaycan’da bir şehrimize saldırı oldu daha yeni. 15 Şehit ve 40 yaralı var. Ben oradaki şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Terörist Ermenistan devleti, yine teröristliğini yapmış ve oradaki masum sivilleri katletmiştir”

 

Dünya medyasının Ermenistan’ın sivilleri katletmesine göz yumduğunu ifade eden Dünya Azerbaycanlılar Platformu Başkanı Samir İskenderoğlu ise, “Dünya medyası her zaman Ermenistan’ın yaptıklarına göz yumuyor. Ermenilerin yaptıklarını kayda almıyor, görmezden geliyor. Bize yapılanları, Ermenilere yapılmış gibi gösteriyor. Bu haksızlığın bir an önce son bulacağına inanıyoruz. Çünkü Azerbaycan haklı davasını yürütüyor. İşgal altındaki topraklarını teröristler tarafından temizliyor. Bildiğiniz gibi Karabağ PKK teröristlerinin yuvasına çevrildi. Tüm dünya Karabağ Azerbaycan’ındır diyor ama bir taraftan da işgalci terörist Ermenistan’a destek veriyor. Kimse Ermenistan’a bu toprakları sen işgal ettin, şimdi çıkacaksın sözünü söylemiyor. Türkiye’mizin desteği ve Azerbaycan ordusunun kendi gücü ile tüm topraklarımız işgalden azat edilecektir. Çünkü o topraklar dedelerimizin mezarlarının bulunduğu kendi topraklarımız” dedi.

 

Son olarak açıklamalarda bulunan Azerbaycan Gence Gülistan Kimsesiz Çocuklar ve Kadınlar Derneği Başkanı Vefa Aktuz, şu ifadeleri kullandı:

 

“Şuan Azerbaycan hükümeti, askeri, kendi toprağında şerefi ve namusu ile savaşıyor. Ermeni basını güya Ermeni halkını yok etmeye çalışıyor Azerbaycan askeri gibi yalan yanlış şeyler yayınlıyor. Biz Hocalı Katliamında gördük onların Azerbaycan milletine yaptıklarını. Bugün onlar bizim sivillerimizi öldürüyor.  Gence’de yapılan katliamları gördük ama Azerbaycan onların yaptığı gibi hain saldırı yapmıyor. Sadece savaş bölgesinde savaşıyor”

 

HABER: SERHAT ÇİÇEK


ABD’den Türkiye’ye malzeme takası teklifi

Vatandaşına maske yetiştiremeyen ABD, Türkiye’den istediği 81 tıbbi ürünü, takas yöntemiyle almayı teklif etti.

Koronavirüs ekonomileri çökertti Marshall Planı istediler

Koronavirüs salgını Avrupa’da sağlık sistemiyle birlikte ekonomileri de yıkıyor. İspanya Başbakanı Sanchez ve AB Komisyonu Başkanı Leyen, Avrupa'nın 2. Dünya Savaşı sonrasındaki Marshall Planı’na benzer bir yardım planına ihtiyacı olduğunu söyledi.

Sağlık Bakanlığı, Illere Göre Vefat Sayılarını Açıkladı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu Toplantısı sonrası ilk kez il bazlı ölüm sayılarının yer aldığı haritayı paylaştı. İstanbul can kaybının en çok olduğu il olurken, Adana, Sakarya,Kocaeli, Kayseri,Bursa ve Konya'daki ölü sayısı da dikkat çekti.

CUMHURİYET COŞKUSU TÜM ŞEHRİ SARDI

“Dünya 5’ten küçüktür”

Aytekin torun virüse yakalandı

“Dünya medyası her zaman Ermenistan’ın yaptıklarına göz yumuyor”

Zihinsel engelli genç, kapalı spor salonunu savaş alanın çevirdi

İnegöl'de mahalle sakinleri hırsızı yakalayıp polise teslim etti

NEŞE AİLESİNİN ACI GÜNÜ