Eğitim masraflarını böyle karşılıyor

İsaören Mahallesi’nde başlayan Şeftali hasadında çalışan Üniversite 1.sınıf öğrencisi Canan Sevgi kazandığı para ile eğitimini tamamlamak istiyor.

Şeftali Hasadı’nın başladığı İsaören Mahallesi’nde ki meyve bahçelerinde çalışan Sakarya Üniversitesi Turizm ve Otelcilik Bölümü 1. Sınıf öğrencisi Canan Sevgi (19) tatil günlerinde çalışarak eğitim masraflarını çıkarıyor.

 

Yaz tatillerinde çalışarak harçlığını çıkardığını belirten Sakarya Üniversitesi Turizm ve Otelcilik Bölümü 1. Sınıf öğrencisi Canan Sevgi (19), “"Sakarya Üniversitesi Turizm ve Otelcilik 1. Sınıf öğrencisiyim. Yaz tatillerinde bu şekilde çalışıyorum. Aileme katkı sağlıyorum, kazandığım parayı eğitim masraflarım için harcıyorum" dedi.

 


ABD’den Türkiye’ye malzeme takası teklifi

Vatandaşına maske yetiştiremeyen ABD, Türkiye’den istediği 81 tıbbi ürünü, takas yöntemiyle almayı teklif etti.

Koronavirüs ekonomileri çökertti Marshall Planı istediler

Koronavirüs salgını Avrupa’da sağlık sistemiyle birlikte ekonomileri de yıkıyor. İspanya Başbakanı Sanchez ve AB Komisyonu Başkanı Leyen, Avrupa'nın 2. Dünya Savaşı sonrasındaki Marshall Planı’na benzer bir yardım planına ihtiyacı olduğunu söyledi.

Sağlık Bakanlığı, Illere Göre Vefat Sayılarını Açıkladı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu Toplantısı sonrası ilk kez il bazlı ölüm sayılarının yer aldığı haritayı paylaştı. İstanbul can kaybının en çok olduğu il olurken, Adana, Sakarya,Kocaeli, Kayseri,Bursa ve Konya'daki ölü sayısı da dikkat çekti.