‘ELEKTRİK’ SIKINTISI BİTMİYOR

İnegöl’e bağlı kırsal Sungurpaşa ve Boğazköy mahallelerinde sık sık elektriklerin kesilmesi nedeni ile mahalle sakinlerinin elektrikli eşyaları bozulmaya başladı.

Sungurpaşa ve Boğazköy mahallelerinde sık sık elektriklerin kesilmesi nedeni ile vatandaşların elektrikli eşyaları bozulmaya başladı. Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan vatandaşlar, sık sık elektrik kesilmelerinden dolayı adeta isyan etti.

 

BIKTIK ARTIK

Bozaköy’de kıraathane işleten Mehmet Demir, şu ifadeleri kullandı:

 

“Ocağın yedeği patladı. Geçen televizyonun uydusu yandı. Elektrik gelip gidiyor, gelip gidiyor biz bıktık artık. Ödeme günü geldiği zaman ödememizi yansıyoruz. Elektrikler gidince bizim her şeyimiz bitiyor. Baksınlar devamlı benim numaramı görürler”

 

BARAJIN YANINDAYIZ, ELEKTRİĞİMİZ GİDİYOR

Elektrik kesintilerinin giderilme süreci ile ilgili bilgi veren Demir, sözlerini şu ifadelerle sonlandırdı:

 

“Bazen yarım saat, zaten 3 saat, bazen 4 saat. Hiç belli olmuyor. Barajın yanındayız, elektriğimiz gidiyor. Bu nasıl bir çözüm anlayamadım”

 

ÇAMAŞIR MAKİNEM, BUZDOLABIM, BULAŞIK MAKİNEM, TELEVİZYONUM DAHİ YANDI

Boğazköy sakinlerinden İbrahim Tetik ise, “Bizim Akçapınar’dan gelen bir hattımız var. Yenişehir’in Çayırlı Köyü, Boğazköy ve Sungurpaşa hattının eski hat olduğu söyleniliyor. Defalarca dilekçe verilmesine rağmen, Limak Uludağ şirketine dilekçe verilmesine rağmen kulak ardı yapıldı. Sık sık elektrik kesilmeleri oldu. Benim evimde çamaşır makinem, buzdolabım, bulaşık makinem, televizyonum dahi yandı. Bunları ben İnegöl’de şirkete dile getirdiğim zaman, oradaki arkadaşlar, ‘Abi biz incelememizi yapıyoruz, o tarihlerde bizim böyle bir kesintimiz yok’ diyorlar. Peki, bizim bu buzdolabımızın, çamaşır makinemizin bozulması neden oluyor?” ifadelerini kullandı.

 

ELEKTRONİK EŞYALAR BOZULUYOR

Sungurpaşa Mahallesi sakinlerinden Rasim Türkan ise, “Biz sabah kalkıyoruz, tam milletin hayvanları salacağı zaman elektrik yok. Elektriklerimiz çok sık sık gidiyor. Akşam saatlerinde yine elektrik sıkıntısı. Arıyoruz arıza gözükmüyor. Televizyonu bozulan da oldu, dolabı bozulan da oldu. Elektrikler gidip geldiği için böyle olaylar oluyor”

 

 


ABD’den Türkiye’ye malzeme takası teklifi

Vatandaşına maske yetiştiremeyen ABD, Türkiye’den istediği 81 tıbbi ürünü, takas yöntemiyle almayı teklif etti.

Koronavirüs ekonomileri çökertti Marshall Planı istediler

Koronavirüs salgını Avrupa’da sağlık sistemiyle birlikte ekonomileri de yıkıyor. İspanya Başbakanı Sanchez ve AB Komisyonu Başkanı Leyen, Avrupa'nın 2. Dünya Savaşı sonrasındaki Marshall Planı’na benzer bir yardım planına ihtiyacı olduğunu söyledi.

Sağlık Bakanlığı, Illere Göre Vefat Sayılarını Açıkladı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu Toplantısı sonrası ilk kez il bazlı ölüm sayılarının yer aldığı haritayı paylaştı. İstanbul can kaybının en çok olduğu il olurken, Adana, Sakarya,Kocaeli, Kayseri,Bursa ve Konya'daki ölü sayısı da dikkat çekti.

CUMHURİYET COŞKUSU TÜM ŞEHRİ SARDI

“Dünya 5’ten küçüktür”

Aytekin torun virüse yakalandı

“Dünya medyası her zaman Ermenistan’ın yaptıklarına göz yumuyor”

Zihinsel engelli genç, kapalı spor salonunu savaş alanın çevirdi

İnegöl'de mahalle sakinleri hırsızı yakalayıp polise teslim etti

NEŞE AİLESİNİN ACI GÜNÜ