Filistinli aktivist: Erdoğan, Mescid-i Aksa’nın mihrabından ümmete seslenecek!

“Yüzyılın Planı” denilerek Filistin’in, Kudüs’ün bütünüyle işgal edilme girişimine ilişkin yeniakit.com.tr’ye konuşan Filistinli Aktivist Musa Hicazi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Mescid-i Aksa’dan ümmete sesleneceğini söyledi.

Filistinli Aktivist Musa Hicazi, Filistin’de yaşanan son gelişmelere ilişkin yenakit.com.tr’ye konuştu.

“Kalbimiz ve dualarımız Türkiye’den, Erdoğan’dan yana”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Filistin’i yok eden ve Kudüs’ü gasbeden bu planı asla kabul etmiyoruz. Kudüs kırmızı çizgimizdir.” şeklindeki açıklamasını değerlendiren Filistinli Aktivist Musa Hicazi, “Bütün kukla Arap liderleri Filistin’e sahip çıkmazken Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yüksek bir sesle ‘Kudüs kırmızı çizgimizdir’ diyor. Sayın Erdoğan’ın Filistin’e yönelik sözlerinden büyük mutluluk duyuyoruz. Kendisinden Allah razı olsun. Kalbimiz ve dualarımız Türkiye’den yanadır, Recep Tayyip Erdoğan’dan yanadır. Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan ‘Doğu Kudüs, Batı Kudüs’ ayrımı yapmamasını istirham ediyoruz, çünkü Kudüs tektir. Doğu ve Batı olarak Kudüs’ü ayırmak doğru değildir.” şeklinde konuştu

“Recep Tayyip Erdoğan, Mescid-i Aksa’nın mihrabına gelecek”

“Sözde Müslüman görünen kukla liderler olmasaydı bugüne kadar Filistin sorunu kalmazdı” diyen Musa Hicazi, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Selahaddin Eyyubi, Haçlılara karşı mücadele ederek Filistin’i işgalden kurtardı. Abdülhamid Han’a oynanan oyun bugün yine aynı şekilde Filistin’de oynanıyor. Filistin toprakları, Peygamber Efendimiz’in, Allah’ın, Selahattin Eyyubi’nin ve Abdulhamit Han’ın bizlere emanetidir. Bu kutsal topraklar, Filistinlilerin değil bütün Ümmet-i Muhammed’indir. Bizler, Kudüs’te, Filistin’de şuan canımız pahasına bekçilik yapıyoruz. Allah’ın izniyle Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Kudüs’e gelecek ve Mescid-i Aksa’nın mihrabında bütün Müslümanlara seslenecek. Bütün yiğitlerle birlikte çok yakında Mescid-i Aksa’da namaz kılacağız inşallah.”

“Mescid-i Aksa’ya, Kudüs’e sahip çıkmaya devam edeceğiz”

Türkiye’de ve bazı İslam ülkelerinde İsrail’in Filistinlilere yönelik “Filistinliler evlerini satıp kaçıyorlar.” şeklinde alçakça bir propaganda yaptığını ve maalesef bazı Müslümanların da buna kandığını hatırlatarak tepki gösteren Filistinli Aktivist Musa Hicazi, sözlerini şöyle tamamladı:

“Bütün Müslüman kardeşlerimize sesleniyorum; bu tür iftiralara kanmayın. Filistin, Antalya gibi küçük bir coğrafyadır. Yüz yılı aşkın bir süredir Filistin işgal altında ve biz Filistinliler olarak tam yüz yıldır işgalci İsrail’e karşı mücadele veriyoruz. Hemen hemen hergün şehitlerimiz oluyor, her gün yine ortalama 18-20 kişi gözaltına alınıp tutuklanıyor. Ellerimizde silah yok ve bize hiç kimse silah vermiyor. Ayakkabılarımızla, taşlarla ve vücudumuzla yüz yıldır siyonist İsrail’e karşı direniyoruz. Evlerini ve topraklarını satan Filistinliler, İsrail’e karşı yıllardır direnir mi? Her millette ve her ülkede olduğu gibi elbette aramızda hainlerde vardır. Yüz yıllık süreçte Filistinliler arasında binde 2’si İsrail’e topraklarını satmıştır. Yüz yıllık bir süreç içinde bakıldığında bu da normaldir. Bizim örneğimiz Albdulhamid Han’dır ve onun yolunda gitmeyi sürdüreceğiz. Filistinliler olarak Mescid-i Aksa’ya, Kudüs’e sahip çıkmaya devam edeceğiz Allah’ın izniyle.”


ABD’den Türkiye’ye malzeme takası teklifi

Vatandaşına maske yetiştiremeyen ABD, Türkiye’den istediği 81 tıbbi ürünü, takas yöntemiyle almayı teklif etti.

Koronavirüs ekonomileri çökertti Marshall Planı istediler

Koronavirüs salgını Avrupa’da sağlık sistemiyle birlikte ekonomileri de yıkıyor. İspanya Başbakanı Sanchez ve AB Komisyonu Başkanı Leyen, Avrupa'nın 2. Dünya Savaşı sonrasındaki Marshall Planı’na benzer bir yardım planına ihtiyacı olduğunu söyledi.

Sağlık Bakanlığı, Illere Göre Vefat Sayılarını Açıkladı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu Toplantısı sonrası ilk kez il bazlı ölüm sayılarının yer aldığı haritayı paylaştı. İstanbul can kaybının en çok olduğu il olurken, Adana, Sakarya,Kocaeli, Kayseri,Bursa ve Konya'daki ölü sayısı da dikkat çekti.

CUMHURİYET COŞKUSU TÜM ŞEHRİ SARDI

“Dünya 5’ten küçüktür”

Aytekin torun virüse yakalandı

“Dünya medyası her zaman Ermenistan’ın yaptıklarına göz yumuyor”

Zihinsel engelli genç, kapalı spor salonunu savaş alanın çevirdi

İnegöl'de mahalle sakinleri hırsızı yakalayıp polise teslim etti

NEŞE AİLESİNİN ACI GÜNÜ