iDLiB'E YARDIMLAR SüRüYOR

Türk Kızılay İnegöl Şubesi tarafından Suriye'nin İdlib kenti için toplanan 1 Tır yardım malzemesi dualarla bölgeye uğurlandı.

Suriye'nin İdlib kentine devam eden iç savaş nedeniyle evlerini terk etmek zorunda kalan insanlar için acil yardım çağrısında bulunan Türk Kızılay İnegöl Şubesinin sesine İnegöl halkı kulak verdi. Hayırseverlerin ve vatandaşların desteği ile toplam 1 Tır yardım malzemesi mağdur insanlara gönderilmek üzere yola çıktı.

 

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Türk Kızılay İnegöl Şube Başkanı Varol Yılmaz, "Suriye'nin İdlip Kentinde devam eden insanlık dramı nedeniyle geçtiğimiz günlerde Türk Kızılay İnegöl Şubesi olarak acil yardım çağrısında bulunmuştuk. Çağrılarımızın ardından sesimize kulak veren Seyran Koltuk sahibi Mahmut Yaran beyefendi fabrikasında diktirdiği 396 adet sünger dolgu yatak, 276 adet yastık, Destekleri ile her zaman yanımızda olan Kent Konseyi İyilik Hareketinden 408 adet çocuk maması, 1645 adet ıslak mendil, 144 paket çocuk bezi, 318 adet kadın hijyen pedi, hayır severlerden gelen 400 kilo un, 15 adet battaniye, 30 adet erzak kolisi, 651 şişe su ve muhtelif giyim malzemesi ilçemiz İnegöl'de toplandı. Toplanan tüm yardım malzemelerimiz İdlib’e gönderilmek üzere yola çıktı. Türk Kızılay olarak Türkiye'ye ve Dünyada mazluma ses olmaya devam ediyoruz. Önümüzdeki günlerde bağışçımız Mahmut Yaran Beyin hazırladığı bir tır sünger dolgu yatağı hazırlıklar bitince onu da bölgeye göndereceğiz inşallah. Ben Yardımlarda bulunarak mazluma umut olan değerli hayırseverlerimize ve ilçe halkımıza teşekkür ediyorum" dedi.


ABD’den Türkiye’ye malzeme takası teklifi

Vatandaşına maske yetiştiremeyen ABD, Türkiye’den istediği 81 tıbbi ürünü, takas yöntemiyle almayı teklif etti.

Koronavirüs ekonomileri çökertti Marshall Planı istediler

Koronavirüs salgını Avrupa’da sağlık sistemiyle birlikte ekonomileri de yıkıyor. İspanya Başbakanı Sanchez ve AB Komisyonu Başkanı Leyen, Avrupa'nın 2. Dünya Savaşı sonrasındaki Marshall Planı’na benzer bir yardım planına ihtiyacı olduğunu söyledi.

Sağlık Bakanlığı, Illere Göre Vefat Sayılarını Açıkladı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu Toplantısı sonrası ilk kez il bazlı ölüm sayılarının yer aldığı haritayı paylaştı. İstanbul can kaybının en çok olduğu il olurken, Adana, Sakarya,Kocaeli, Kayseri,Bursa ve Konya'daki ölü sayısı da dikkat çekti.