İnegöl’de bazı iş adamları iyi niyeti suistimal ediyor

4 Günlük sokağa çıkma yasağının ilk gününde, dışarıya çıkan birçok iş adamı gözlerden kaçmadı. Devletin iyi niyeti ile sokağa çıkma izni alan iş adamları, iyi niyeti suiistimal etmesi tepkilere neden oldu.

Sokağa çıkma yasağı nedeni ile birçok vatandaş evlerinde vakit geçirirken, bazı iş adamları ise iyi niyet çerçevesinde kendilerine verilen sokağa çıkma yasağı izin belgesi ile dışarıda zaman geçiriyor.

 

Sokağa çıkma yasağı nedeni ile ekmek fırınları haricinde gidilecek bir yer olmaması nedeni ile bazı İnegöllü iş adamlarının özellikle dışarı çıkmakta ısrarcı olmaları bir yandan şaşkınlığa da neden oldu.


ABD’den Türkiye’ye malzeme takası teklifi

Vatandaşına maske yetiştiremeyen ABD, Türkiye’den istediği 81 tıbbi ürünü, takas yöntemiyle almayı teklif etti.

Koronavirüs ekonomileri çökertti Marshall Planı istediler

Koronavirüs salgını Avrupa’da sağlık sistemiyle birlikte ekonomileri de yıkıyor. İspanya Başbakanı Sanchez ve AB Komisyonu Başkanı Leyen, Avrupa'nın 2. Dünya Savaşı sonrasındaki Marshall Planı’na benzer bir yardım planına ihtiyacı olduğunu söyledi.

Sağlık Bakanlığı, Illere Göre Vefat Sayılarını Açıkladı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu Toplantısı sonrası ilk kez il bazlı ölüm sayılarının yer aldığı haritayı paylaştı. İstanbul can kaybının en çok olduğu il olurken, Adana, Sakarya,Kocaeli, Kayseri,Bursa ve Konya'daki ölü sayısı da dikkat çekti.