İNEGÖL’DE OTOMOBİL HIRSIZLIĞI

Orhaniye Mahallesi Baykut Sokak üzerinde meydana gelen olayda, anahtarı üzerinde unutulan aracı çalan hırsızlar, Kestel’e bağlı kırsal Aksu Mahallesi’nde yakalanarak gözaltına alındı.

Edinilen bilgilere göre olay Orhaniye Mahallesi Baykut Sokak üzerinde meydana geldi. Ö.Ş.’ye ait hafif ticari araç, sürücüsünün anahtarı aracın üzerinde bırakması ile hırsızların hedefi oldu.

Hırsızlar anahtarı üzerinde unutulan aracı çalarak kayıplara karıştı. Araç sahibi Ö.Ş, aracını yerinde bulamayınca İnegöl Emniyet Müdürlüğü’ne ihbarda bulundu.

MOBESE kayıtlarından aracı çalan hırsızlar tespit edilirken, hırsızları yakalama çalışmaları başladı. Aracın İnegöl dışına çıkması nedeni ile Kestel ile bağlantıya geçildi. 

Eski Bursa yolunu kullanan 3 hırsız, Jandarma Ekipleri tarafından Kestel’e bağlı kırsal Aksu Mahallesi’nde yakalandı.

 Hırsızlar, İnegöl’e getirilirken konu ile ilgili tahkikatın sürdüğü öğrenildi


ABD’den Türkiye’ye malzeme takası teklifi

Vatandaşına maske yetiştiremeyen ABD, Türkiye’den istediği 81 tıbbi ürünü, takas yöntemiyle almayı teklif etti.

Koronavirüs ekonomileri çökertti Marshall Planı istediler

Koronavirüs salgını Avrupa’da sağlık sistemiyle birlikte ekonomileri de yıkıyor. İspanya Başbakanı Sanchez ve AB Komisyonu Başkanı Leyen, Avrupa'nın 2. Dünya Savaşı sonrasındaki Marshall Planı’na benzer bir yardım planına ihtiyacı olduğunu söyledi.

Sağlık Bakanlığı, Illere Göre Vefat Sayılarını Açıkladı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu Toplantısı sonrası ilk kez il bazlı ölüm sayılarının yer aldığı haritayı paylaştı. İstanbul can kaybının en çok olduğu il olurken, Adana, Sakarya,Kocaeli, Kayseri,Bursa ve Konya'daki ölü sayısı da dikkat çekti.

'

'

'

'