İNEGÖLLÜ GENÇLER DİKKAT

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan yeni tedbir kısıtlamaları nedeniyle sokağa çıkması yasaklanan 20 yaş altı vatandaşlara kurallara uymamaları halinde cezai işlem uygulanacak.

İnegöl Emniyet Müdürlüğü ekipleri İnegöl'ün tüm ana caddelerinde trafik ve asayiş ekipleri ile birlikte uygulamalar düzenleyerek tedbirler ile ilgili denetimlerde bulunuyor. Şehrin sokaklarında ise sivil ekioleirn yaya olarak yaptıkları gezici uygulamalar ile tedbirlere uymayan vatandaşlara cezai işlem uygulanacak.


ABD’den Türkiye’ye malzeme takası teklifi

Vatandaşına maske yetiştiremeyen ABD, Türkiye’den istediği 81 tıbbi ürünü, takas yöntemiyle almayı teklif etti.

Koronavirüs ekonomileri çökertti Marshall Planı istediler

Koronavirüs salgını Avrupa’da sağlık sistemiyle birlikte ekonomileri de yıkıyor. İspanya Başbakanı Sanchez ve AB Komisyonu Başkanı Leyen, Avrupa'nın 2. Dünya Savaşı sonrasındaki Marshall Planı’na benzer bir yardım planına ihtiyacı olduğunu söyledi.

Sağlık Bakanlığı, Illere Göre Vefat Sayılarını Açıkladı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu Toplantısı sonrası ilk kez il bazlı ölüm sayılarının yer aldığı haritayı paylaştı. İstanbul can kaybının en çok olduğu il olurken, Adana, Sakarya,Kocaeli, Kayseri,Bursa ve Konya'daki ölü sayısı da dikkat çekti.

'

'

'

'