iNEGöL’ü KARALAMAK iÇiN YALANDA SINIR TANIMADILAR

Sokağa çıkma yasağının ilan edilmesinin İnegöl’de binlerce kişi marketlere akın etmişti. Sosyal medyada ise, İnegöl’de gerçekleşmeyen kavga görüntüleri İnegöl’de yaşanmış gibi servis edilmesi, ‘İnegöl’ü karalamak için yalanda sınır tanımadılar’ ...

Sokağa çıkma yasağının ilan edilmesinin İnegöl’de binlerce kişi marketlere akın etmişti. Sosyal medyada ise, İnegöl’de gerçekleşmeyen kavga görüntüleri İnegöl’de yaşanmış gibi servis edilmesi, ‘İnegöl’ü karalamak için yalanda sınır tanımadılar’ ifadeleri ile yorumlandı.

 

GÖRÜNTÜLERİ İNEGÖL DİYE SERVİS ETTİLER

Sokağa çıkma yasağının ardından, İnegöl’de de binlerce kişi marketlere akın etmişti. İnegöl’de herhangi bir kavga yaşanmamasına rağmen, sosyal medyada üzerinden İnegöl’de yaşamasına rağmen İnegöl’de kavga edilmiş gibi görüntülerin paylaşılması tepkilere neden oldu.

 

DUYARLU VATANDAŞLAR UYARDI

İnegöl’ün duyarlı vatandaşlarının paylaşımlara yorumla, ‘Burası İnegöl değil’ demesine rağmen, paylaşımı yapanların düzeltmeye gitmemesi, “İnegöl’ü karalamak için yalanda sınır tanımadılar” ifadelerinin kullanılmasına neden oldu.

 

İNEGÖL DEĞİL BAYRAMPAŞA

İnegöl’de kavganın yaşandığı iddiaları ise kısa süre içerisinde çürüdü. Kavganın yaşandığı şehrin İstanbul Bayrampaşa olduğu ulusal medyadan yayınlanması ile gerçek ortaya çıktı.


ABD’den Türkiye’ye malzeme takası teklifi

Vatandaşına maske yetiştiremeyen ABD, Türkiye’den istediği 81 tıbbi ürünü, takas yöntemiyle almayı teklif etti.

Koronavirüs ekonomileri çökertti Marshall Planı istediler

Koronavirüs salgını Avrupa’da sağlık sistemiyle birlikte ekonomileri de yıkıyor. İspanya Başbakanı Sanchez ve AB Komisyonu Başkanı Leyen, Avrupa'nın 2. Dünya Savaşı sonrasındaki Marshall Planı’na benzer bir yardım planına ihtiyacı olduğunu söyledi.

Sağlık Bakanlığı, Illere Göre Vefat Sayılarını Açıkladı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu Toplantısı sonrası ilk kez il bazlı ölüm sayılarının yer aldığı haritayı paylaştı. İstanbul can kaybının en çok olduğu il olurken, Adana, Sakarya,Kocaeli, Kayseri,Bursa ve Konya'daki ölü sayısı da dikkat çekti.

'

'

'

'