ÖNCE TEŞEKKÜR ETTİ SONRA UYARDI

İnegöl Kaymakamı Şükrü Görücü yaptığı açıklamada, 65 yaş üstü,kronik rahatsızlığı bulunan ve 20 yaş altı vatandaşlar ile ilgili emirlerin geçerli olduğunu belirterek, tüm vatandaşlara evde kalın uyarısında bulundu.

Görücü, yaptığı açıklamada, özellikle 65 yaş üstü vatandaşlar, kronik hastalığı bulunan ve 20 yaş altı  vatandaşlar ile ilgili daha önce gelen emirlerin geçerli olduğunu ve bu kısıtlamalara uymaları gerektiğini hatırlatarak, zaruri haller dışında tüm vatandaşların evlerinde kalmaları gerektiğini bildirdi.

 

Zaruri haller ile sokağa çıkan vatandaşların özellikle toplu yaşam alanlarında sosyal mesafe kuralına dikkat etmeleri gerektiğini belirten Görücü, “Emniyet ve Jandarma Teşkilatımız ile coronavirüs salgını nedeniyle alınan tedbirlerin denetimleri devam ediyor” dedi. Görücü, tedbir kurallarına uymayan vatandaşlar ile ilgili cezai işlem uygulanacağının altını çizdi.

 

Görücü, hafta sonu uygulanan sokağa çıkma yasağına duyarlılık gösteren vatandaşlara teşekkür ettiğini vurguladı.


ABD’den Türkiye’ye malzeme takası teklifi

Vatandaşına maske yetiştiremeyen ABD, Türkiye’den istediği 81 tıbbi ürünü, takas yöntemiyle almayı teklif etti.

Koronavirüs ekonomileri çökertti Marshall Planı istediler

Koronavirüs salgını Avrupa’da sağlık sistemiyle birlikte ekonomileri de yıkıyor. İspanya Başbakanı Sanchez ve AB Komisyonu Başkanı Leyen, Avrupa'nın 2. Dünya Savaşı sonrasındaki Marshall Planı’na benzer bir yardım planına ihtiyacı olduğunu söyledi.

Sağlık Bakanlığı, Illere Göre Vefat Sayılarını Açıkladı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu Toplantısı sonrası ilk kez il bazlı ölüm sayılarının yer aldığı haritayı paylaştı. İstanbul can kaybının en çok olduğu il olurken, Adana, Sakarya,Kocaeli, Kayseri,Bursa ve Konya'daki ölü sayısı da dikkat çekti.

'

'

'

'