SAĞANAK YAĞIŞ HAYATI OLUMSUZ ETKİLEDİ

İnegöl’de gece saatlerinde başlayan ve sabah saatlerine kadar süren sağanak yağış nedeni ile hayat olumsuz etkilendi. Bazı evleri ve iş yerlerini su basarken, bazı cadde ve sokaklarda biriken su nedeni ile sürücüler zor anlar yaşadı.

Bursa Valiliği’nin önceki gün yaptığı sağanak yağış ve sel uyarılarının ardından ilçemiz İnegöl’de önceki gün sağanak yağış gece saatlerinde başladı. Etkili bir şekilde sabah saatlerine kadar süren sağanak yağış, hayatı olumsuz etkiledi.

 

BAZI CADDE VE SOKAKLARDA SÜRÜCÜLER ZOR ANLAR YAŞADI

Sağanak yağış nedeni ile İnegöl’ün bazı cadde ve sokakları tamamen suya gömüldü. Bu güzergâhları kullanan sürücüler ise zor anlar yaşadı. Bazı araçlar su birikintilerinin içinden geçemeyince, çevredeki vatandaşların yardımı ile aracını gömüldüğü yerden çıkardı.

 

EV VE İŞYERİNİ SU BASTI

Yoğun yağış nedeni ile Yenice Mahallesi’nde bazı ev ve işyerlerini su bastı. Vatandaşlar kendi imkânları ile ev ve işyerlerindeki suları temizlerken, kapanan logar giderleri de vatandaşlar tarafından açılmaya çalışıldı.


ABD’den Türkiye’ye malzeme takası teklifi

Vatandaşına maske yetiştiremeyen ABD, Türkiye’den istediği 81 tıbbi ürünü, takas yöntemiyle almayı teklif etti.

Koronavirüs ekonomileri çökertti Marshall Planı istediler

Koronavirüs salgını Avrupa’da sağlık sistemiyle birlikte ekonomileri de yıkıyor. İspanya Başbakanı Sanchez ve AB Komisyonu Başkanı Leyen, Avrupa'nın 2. Dünya Savaşı sonrasındaki Marshall Planı’na benzer bir yardım planına ihtiyacı olduğunu söyledi.

Sağlık Bakanlığı, Illere Göre Vefat Sayılarını Açıkladı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu Toplantısı sonrası ilk kez il bazlı ölüm sayılarının yer aldığı haritayı paylaştı. İstanbul can kaybının en çok olduğu il olurken, Adana, Sakarya,Kocaeli, Kayseri,Bursa ve Konya'daki ölü sayısı da dikkat çekti.

CUMHURİYET COŞKUSU TÜM ŞEHRİ SARDI

“Dünya 5’ten küçüktür”

Aytekin torun virüse yakalandı

“Dünya medyası her zaman Ermenistan’ın yaptıklarına göz yumuyor”

Zihinsel engelli genç, kapalı spor salonunu savaş alanın çevirdi

İnegöl'de mahalle sakinleri hırsızı yakalayıp polise teslim etti

NEŞE AİLESİNİN ACI GÜNÜ