SAĞLIK ÇALIŞANLARINA DESTEK SÜRÜYOR

Alanyurt Kocatepe Ortaokulu Tasarım Beceri Atölyesi’nde üretilen 200 adet siperli maske, İnegöl İlçe Sağlık Müdürü Enver Ünal'a teslim edildi.

Kocatepe Ortaokulu Tasarım Beceri Atölyesi tarafından organize edilen çalışmaların sonucunda üretilen 200 adet siperli maske, sağlık çalışanlarına ulaştırılması için İnegöl İlçe Sağlık Müdürü Enver Ünal'a teslim edildi.

 

Konu ile ilgili Milli Eğitim Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

 

“İlçemiz Kocatepe Ortaokulu Tasarım Beceri Atölyesi tarafından organize edilen ve İnegöl 3D Destek Ekibi ile birlikte üretilen 200 adet siperli maske, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ali Doğru, Kocatepe Ortaokulu Müdürü Mahsuni Canbay, İnegöl 3D Destek Ekibini temsilen Levent Şanlı ve  Murat Kocaman tarafından İnegöl İlçe Sağlık Müdürü  Dr. Enver Ünal'a teslim edildi”

 

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan İnegöl İlçe Sağlık Müdürü Enver Ünal ise, “İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ali Doğru, Kocatepe Ortaokulu Müdürü Mahsuni Canbay ve projede görev alan herkese, tüm dünyayı etkileyen pandemi sürecinde sağlık çalışanlarının yalnız bırakmadığından dolayı teşekkür ederim” dedi.


ABD’den Türkiye’ye malzeme takası teklifi

Vatandaşına maske yetiştiremeyen ABD, Türkiye’den istediği 81 tıbbi ürünü, takas yöntemiyle almayı teklif etti.

Koronavirüs ekonomileri çökertti Marshall Planı istediler

Koronavirüs salgını Avrupa’da sağlık sistemiyle birlikte ekonomileri de yıkıyor. İspanya Başbakanı Sanchez ve AB Komisyonu Başkanı Leyen, Avrupa'nın 2. Dünya Savaşı sonrasındaki Marshall Planı’na benzer bir yardım planına ihtiyacı olduğunu söyledi.

Sağlık Bakanlığı, Illere Göre Vefat Sayılarını Açıkladı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu Toplantısı sonrası ilk kez il bazlı ölüm sayılarının yer aldığı haritayı paylaştı. İstanbul can kaybının en çok olduğu il olurken, Adana, Sakarya,Kocaeli, Kayseri,Bursa ve Konya'daki ölü sayısı da dikkat çekti.

'

'

'

'