SOKAKLAR YiNE DOLDU

Yeni tip Koronavirüs Covid-19 tedbirleri kapsamında yetkililer her gün insanların evde kalmalarını noktasında uyarılarda bulunurken, İnegöllü vatandaşların hala dışarıda zaman geçirmesi korkuyor.

İlk olarak Çin’in Wuhan şehrinde başlayan ve dünyayı etkisi altına alan yeni tip Koronavirüs Covid-19 nedeni ile ülkemizde bir dizi tedbirler alınmıştı. Bu kapsamda en önemli yönetimin ise insanların evinde kalmaları ve zorunlu kalmadıkça dışarı çıkmaması olarak belirtilmişti.

 

Geçtiğimiz günlerde bu uyarılara İnegöl’deki birçok vatandaş uyum sağlarken, son günlerde İnegöl’de özellikle merkezi bölgelerde vatandaşların sokaklara akın etmesi, virüs korkusunun da artmasına neden oluyor.

 

Banka kuyrukları ve çarşıda toplu olarak vatandaşların durması ve kalabalık ortamlarda alınan tedbirlere vatandaşlar tarafından ilgi gösterilmemesi diğer vatandaşların da tepkisine neden oldu.


ABD’den Türkiye’ye malzeme takası teklifi

Vatandaşına maske yetiştiremeyen ABD, Türkiye’den istediği 81 tıbbi ürünü, takas yöntemiyle almayı teklif etti.

Koronavirüs ekonomileri çökertti Marshall Planı istediler

Koronavirüs salgını Avrupa’da sağlık sistemiyle birlikte ekonomileri de yıkıyor. İspanya Başbakanı Sanchez ve AB Komisyonu Başkanı Leyen, Avrupa'nın 2. Dünya Savaşı sonrasındaki Marshall Planı’na benzer bir yardım planına ihtiyacı olduğunu söyledi.

Sağlık Bakanlığı, Illere Göre Vefat Sayılarını Açıkladı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu Toplantısı sonrası ilk kez il bazlı ölüm sayılarının yer aldığı haritayı paylaştı. İstanbul can kaybının en çok olduğu il olurken, Adana, Sakarya,Kocaeli, Kayseri,Bursa ve Konya'daki ölü sayısı da dikkat çekti.

'

'

'

'