SU BASKINLARINA ANINDA MÜDAHALE EDİLDİ

İnegöl Belediyesi, sabah saatlerinde yaşanan yoğun yağış sonrası 5 ekiple sahaya inerek BUSKİ’nin çalışmalarına destek verdi. Muhtelif bölgelerde oluşan su baskınlarının giderilmesi için rögarlar temizlenerek kısa sürede hayatın normale dönmesi sağlandı

İnegöl, güne yoğun yağışla başladı. Sabah saatlerinde etkili olan sağanak yağış, cadde ve sokaklarda rögarların tıkanması nedeniyle su birikmesine neden oldu. İnegöl Belediyesi, yağışın başlamasıyla birlikte erken saatlerde sahaya inerek su baskınlarının önüne geçebilmek için BUSKİ ekiplerine destek verdi.

 

Dört bir koldan sürdürülen çalışmalarla şehrin muhtelif bölgelerinde cadde ve sokaklarda oluşan su birikintilerinin vatandaşı etkilememesi ve tıkanan rögarların kısa sürede açılması için BUSKİ ekipleriyle sahaya inen İnegöl Belediyesi, 5 ekiple beraber özellikle Orhaniye ve Mesudiye bölgesinde pek çok sokağa müdahaleler yaptı. Bu mahallelerin yanı sıra merkezde farklı bölgelerde de rögarların açılması için çalışma yürütüldü.

 

Vatandaşın mağduriyet yaşamaması için sorumluluk alan İnegöl Belediyesi, kısa sürede kapanan rögarların açılmasını sağlayarak hayatın normale dönmesine katkıda bulundu.


ABD’den Türkiye’ye malzeme takası teklifi

Vatandaşına maske yetiştiremeyen ABD, Türkiye’den istediği 81 tıbbi ürünü, takas yöntemiyle almayı teklif etti.

Koronavirüs ekonomileri çökertti Marshall Planı istediler

Koronavirüs salgını Avrupa’da sağlık sistemiyle birlikte ekonomileri de yıkıyor. İspanya Başbakanı Sanchez ve AB Komisyonu Başkanı Leyen, Avrupa'nın 2. Dünya Savaşı sonrasındaki Marshall Planı’na benzer bir yardım planına ihtiyacı olduğunu söyledi.

Sağlık Bakanlığı, Illere Göre Vefat Sayılarını Açıkladı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu Toplantısı sonrası ilk kez il bazlı ölüm sayılarının yer aldığı haritayı paylaştı. İstanbul can kaybının en çok olduğu il olurken, Adana, Sakarya,Kocaeli, Kayseri,Bursa ve Konya'daki ölü sayısı da dikkat çekti.

'

'

'

'