YÜZÜNE TÜP PATLADI

Küçükyenice Mahallesi'nde meydana gelene olayda, yaşlı adamın yüzüne tüp patladı.

Edinilen bilgilere göre olay kırsal Küçükyenice Mahallesi'nde gerçekleşti. Tüp değiştirmek isteyen Mustafa K.(79) isimli yaşlı adamın yüzüne tüp patladı. Tüpün patlaması sonucu vücudunun çeşitli yerlerinde yanıklar ve yaralar meydana gelen yaşlı adama ilk müdahaleyi yakınları yaparak durumu 112 ekiplerine bildirdi.

 

İhbar üzerine olay yerine gelen 112 Acil Sağlık Ekipleri, yaralı adamı İnegöl Devlet Hastanesi Acil Servis Bölümü'ne getirerek tedavi altına aldı.

 

Acil Servisi'ndeki tedavisi tamamlanan yaşlı adamın, yanık ünitesine götürülerek tedavisinin sürdürüleceği öğrenildi. Tüpün kesin patlama nedeni ise araştırılıyor.

 


ABD’den Türkiye’ye malzeme takası teklifi

Vatandaşına maske yetiştiremeyen ABD, Türkiye’den istediği 81 tıbbi ürünü, takas yöntemiyle almayı teklif etti.

Koronavirüs ekonomileri çökertti Marshall Planı istediler

Koronavirüs salgını Avrupa’da sağlık sistemiyle birlikte ekonomileri de yıkıyor. İspanya Başbakanı Sanchez ve AB Komisyonu Başkanı Leyen, Avrupa'nın 2. Dünya Savaşı sonrasındaki Marshall Planı’na benzer bir yardım planına ihtiyacı olduğunu söyledi.

Sağlık Bakanlığı, Illere Göre Vefat Sayılarını Açıkladı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu Toplantısı sonrası ilk kez il bazlı ölüm sayılarının yer aldığı haritayı paylaştı. İstanbul can kaybının en çok olduğu il olurken, Adana, Sakarya,Kocaeli, Kayseri,Bursa ve Konya'daki ölü sayısı da dikkat çekti.