ABD’den Türkiye’ye malzeme takası teklifi

Vatandaşına maske yetiştiremeyen ABD, Türkiye’den istediği 81 tıbbi ürünü, takas yöntemiyle almayı teklif etti.

Sağlık Bakanlığı, Illere Göre Vefat Sayılarını Açıkladı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu Toplantısı sonrası ilk kez il bazlı ölüm sayılarının yer aldığı haritayı paylaştı. İstanbul can kaybının en çok olduğu il olurken, Adana, Sakarya,Kocaeli, Kayseri,Bursa ve Konya'daki ölü sayısı da dikkat çekti.

Dünya genelinde Covid-19 vaka sayısı 1 milyonu geçti

Covid-19 görülen ülke ve bölgelerdeki yeni vakalara ilişkin verilerin derlendiği "Worldometer" internet sitesindeki bilgiye göre, dünya genelinde toplam vaka sayısı 1 milyon 207'ye ulaştı.

Gram altın rekor kırdı

Gram altın 347 liraya çıkarak rekor kırdı, çeyrek altın 566 lira ve Cumhuriyet altını 2.142 liradan işlem görüyor.

Büyük indirim yolda

ABD, Kanada, Katar, BAE, Avustralya gibi ülkelerin doğal gaz üretiminde gaza basmasıyla son 2 yılda fiyatlar yüzde 60’a yakın düşerken AB ülkeleri ise Rusya ile müzakere ederek hem fiyatların petrole endekslenmesinden kurtuldular hem de yüzde 40'lara...

Yunan polisi, göçmenlerin arasına karışıp kaçmaya çalışan Konyalıyı dövüp geri yolladı

Sınırda Avrupa'ya geçmek isteyen göçmenlerin arasına karışan Konyalı vatandaş, Yunan polisi tarafından dövülerek geri gönderildi.

Türkiye'den en çok konut satın alan ülkeler açıklandı!

Türkiye'ye olan ilgi farklı ülkelerden gelmeye devam ediyor. Yabancıların Türkiye'den konut satın alma verileri de konut satış istatistikleriyle birlikte açıklandı. İşte Türkiye'den konut alan ülkeler...


Ahmet


SUYA SABUNA DOKUNMAK

İnsanoğlu hayatı boyunca bir şeyler bulma, öğrenme ve geliştirme çabası içerisinde olmuştur. Tabii bunları yapan tüm insanlık olsaydı şu an olduğumuz yerden bir 100 sene kadar ileride olurduk.


İnsanoğlu hayatı boyunca bir şeyler bulma, öğrenme ve geliştirme çabası içerisinde olmuştur. Tabii bunları yapan tüm insanlık olsaydı şu an olduğumuz yerden bir 100 sene kadar ileride olurduk.

İnsanlık içerisinde üretmeye, geliştirmeye çalışanların yanında bir de hiçbir şeye ilişmeyenler var. Elbette her insan aynı mizaç ve yapıya sahip olamaz. Ancak bahsettiğimiz bu insanlar suya sabuna dokunmamalarının yanı sıra bir de emek verip kendi toplumunu yükseltmeye çalışanları karalıyorlar. Öyle ki yine bu insanlar kendilerinin yapamadıklarını hiç kimse yapamasın istiyorlar.

 

İnsanlık var olduğundan bu yana "Bir başarı olacaksa bu benim sayemde olmalı. Ben yapmadıktan sonra kimse başarılı olmasın" düşüncesine sahip insanlar da kendilerini bu hususta geliştirmeye devam etmiştir. Bir taraf emek ve gayret verirken onlar ise karalama ve aşağılamada sürekli bir üst kademeye çıkmışlardır. İşte bu tarz insanlardandır ki olabileceğimiz yerden senelerce gerideyiz.

 

Ama zaman olur da insanlık kendi arasında dil, din, ırk ve renk ayrımı yapmaksızın birbirlerini sadece "insan" olduğu için severse "birbirinin başarısından memnun olmayan" diye adlandırdığımız, veyahut buna benzer her türlü sınıflandırma ortadan kalkacaktır. Yazımızı Hz. Mevlana'nın;

 

"Gel, gel, ne olursan ol yine gel,

İster kâfir, ister mecusi, ister puta tapan ol yine gel,

Bizim dergâhımız, ümitsizlik dergâhı değildir,

Yüz kere tövbeni bozmuş olsan da yine gel..."

 

Sözlerini hatırlatarak ve bunu tüm insanlığın misyon olarak kabul etmesini diliyorum.

 

Selam ve dua ile…